• Rok szkolny - 2023/2024

• ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ
          INNOWACJI PEDAGOGICZNYCH ORAZ PROJEKTÓW REALIZOWANYCH
          W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W MYSŁOWICACH

Nauczyciele stale starają się podnosić jakość kształcenia w naszej szkole i sprawiać, żeby prowadzone zajęcia były ciekawe. W tym roku szkolnym prowadzonych jest wiele projektów oraz kilka innowacji pedagogicznych.  Zacznijmy jednak od wyjaśnienia istoty innowacji. Co to takiego? Najprościej rzecz ujmując innowacja to: robienie czegoś innego lub robienie czegoś inaczej. Działanie innowacyjne powinno być:

•celowe – ma jasno określone efekty, które można dzięki niej uzyskać;

•planowe – zawiera przemyślany harmonogram działań i czynności;

•zorganizowane – przewiduje potrzebne zasoby, ludzi i środki;

•kontrolowane – ma określony sposób ewaluacji.

Z uwagi na to, że innowacje w edukacji można podzielić na: programowe, organizacyjne i metodyczne (lub mieszane, np. organizacyjno-metodyczne), mogą one dotyczyć m.in.:

•programów nauczania-zarówno w obrębie poszczególnych przedmiotów, jak i bloków przedmiotowych; można tworzyć programy autorskie; można uczyć wiedzy zintegrowanej lub nauczać systemem blokowym,

•metod nauczania,

•oceniania uczniów,

•sposobów organizowania klasy, lekcji i szkoły,

•relacji: uczeń-uczeń, uczeń-nauczyciel, nauczyciel-rodzic,

•oceny jakości pracy szkoły,