• Witamy na naszej stronie

• MISJA SZKOŁY

"Nasza szkoła stwarza warunki i udziela dziecku
        wszelkiej pomocy, aby mogło się

Ono wszechstronnie rozwijać."

Głównym celem funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 1 w Mysłowicach jest edukacja, która pozostawia trwały ślad i widoczne rezultaty w dalszej przyszłości naszych absolwentów. Nasza szkoła ukierunkowana jest na indywidualny rozwój każdego ucznia.Cała kadra pedagogiczna dba o to,by nasi uczniowie osiągali najlepsze wyniki w nauce, rozwijali swoje zainteresowania, talenty, pasje i aspiracje życiowe.

CELEM NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ JEST:

1. Wprowadzanie uczniów w świat wiedzy;
        2. Stałe podnoszenie poziomu nauczania i wychowania;
        3. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań ucznia;
        4. Tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej dzieciom;
        5. Kształtowanie nawyków dbałości o zdrowie własne i innych;
        6. Wspieranie rodziców w wychowaniu dzieci;
        7. Kształtowanie poczucia przynależności narodowej;
        8. Wychowanie absolwenta dobrze przygotowanego do kontynuowania nauki w szkole ponadpodstawowej.

MOCNE STRONY NASZEJ SZKOŁY:

- szkoła otwarta na propozycje rodziców i uczniów;
        - życzliwa, przyjazna i miła atmosfera, dzieci dobrze czują się w szkole;
        - podmiotowe traktowanie ucznia;
        - szkoła kolorowa i estetyczna;
        - szkoła bezpieczna;
        - możliwość rozwoju zainteresowań;
        - dobra lokalizacja szkoły (bezpieczna droga do szkoły);
        - nauka języków obcych od klasy pierwszej;
        - pracownia komputerowa i zajęcia z informatyki od klasy pierwszej.

• Dlaczego my?

Celem funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 1 jest edukacja, która pozostawia trwały ślad i widoczne rezultaty w dalszej przyszłości naszych absolwentów. Nasza szkoła ukierunkowana jest na indywidualny rozwój każdego ucznia. Cała kadra pedagogiczna dba o to, by nasi uczniowie osiągali najlepsze wyniki w nauce, rozwijali swoje zainteresowania, talenty, pasje i aspiracje życiowe. Nie wszystkie uzdolnienia, jakie drzemią w człowieku, ujawniają się od razu. Dzieci często potrzebują czasu, aby odkryć swoje talenty i powołanie.
      • Sympatyczni pracownicy
      • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
      • Wskazujemy odpowiednią drogę
      • Kładziemy nacisk na rozwijanie talentów i pasji swoich uczniów. Naszym celem jest znalezienie i wydobycie indywidualnych zdolności i predyspozycji każdego ucznia oraz wykorzystanie ich dla jego lepszego rozwoju.
      • Indywidualne podejście
      • Pomagamy również uczniom z trudnościami. Poprzez indywidualne podejście nasi nauczyciele dostosowują materiał oraz wymagania zgodnie z zaleceniami specjalistów.
      • Kreatywne zajęcia
      • W klasach młodszych kodujemy na dywanie. Dodatkowo prowadzimy liczne innowacje, projekty oraz programy.
      • Zorientowani na sport
      • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
      • Bogata biblioteka
      • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece