• Dookoła świata tropami najdziwniejszych zwierząt

        • Innowacja skierowana do uczniów klas II i III.

          Nauczyciele odpowiedzialni za wprowadzenie innowacji to pani Katarzyna Ostrowska i pani Anna Misztal. 

          W czasie zajęć lekcyjnych, co dwa tygodnie (od XII 2023 do VI 2024) uczniowie będą zdobywać wiedzę na temat otaczającego nas świata, poznając przy okazji egzotyczne zwierzęta zamieszkujące różne zakamarki Ziemi. Zajęcia podzielone są na 7 bloków. Każda część będzie dotyczyła jednego kontynentu oraz sylwetki nietypowego zwierzęcia. 

        • Pierwsze zajęcia

        • Rozpoczęliśmy 11.10 pierwsze zajęcia z innowacji pedagogicznej "Dookoła świata tropami najdziwniejszych zwierząt". W trakcie zajęć klasy trzecie nie tylko poznały najważniejsze informacje związane z Ameryką Północną, ale i wyruszyły śladami gwiazdonosa amerykańskiego, poznając jego wygląd, sposób odżywiania i środowisko naturalne. Na koniec wcieliliśmy się w jego "skórę", poznając świat za pomocą zmysłu węchu. Zapraszamy do galerii.

        • Drugie zajęcia 

        • Za nami kolejne zajęcia z innowacji " Dookoła świata tropami najdziwniejszych zwierząt świata", tym razem podążyliśmy w kierunku Ameryki Południowej. Naszym bohaterem był leniwiec. Dzieci dowiedziały się w jakim środowisku żyje, czym się żywi i jak wygląda. Na koniec sporządziliśmy jego portret do naszej książki ciekawych i nietypowych zwierząt. Zapraszamy do galerii

        • Trzecie zajęcia 

        • Wspólnie z klasą IIIb w ramach cyklicznych zajęć innowacyjnych "Dookoła świata tropami najdziwniejszych zwierząt świata" podążyliśmy w kierunku Ameryki Południowej śladami leniwca, naszego kolejnego bohatera. Uczniowie obejrzeli film ukazujący najciekawsze miejsca, kulturę oraz zwierzęta i rośliny, które możemy spotkać na tym kontynencie. Dowiedzieli się najważniejszych informacji dotyczących sposobu życia, odżywiania i wyglądu leniwca. Na koniec uczniowie przygotowali jego portrety do swoich książek - najciekawsze zwierzęta świata. Uczniowie starali się napisać swoje imiona w nietypowy sposób, aby pracować wolno jak leniwiec.Zapraszamy do galerii.

        • Czwarte zajęcia 

        • Podążając śladami najciekawszych i nietypowych zwierząt świata dotarliśmy do Azji za wyrakiem upiornym. Uczniowie kl. IIIA i IIIB zapoznali się z jego sylwetką. Dowiedzieli się jak wygląda, jaki jest jego tryb życia, czym się odżywia i czy jest aktywny nocą czy za dnia. Poznając kolejnego bohatera innowacji pedagogicznej "Dookoła świata tropami najdziwniejszych zwierząt" zwiedziliśmy różnorodne zakątki Azji, zdobywając informacje związane z jej różnorodnym środowiskiem naturalnym, ciekawą architekturą oraz kulturą poszczególnych jej mieszkańców. Ponadto uczniowie doskonalili współpracę w grupie i rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność tworząc pomysłowe portrety wyraka upiornego do swoich albumów. Zapraszamy do galerii.

           

        • Piąte zajęcia 

        • Młodzi odkrywcy z kl. 3a i 3b tym razem w ramach innowacji "Dookoła świata tropami najdziwniejszych zwierząt świata"podążyli śladami blobfisha do Australii. Uczniowie poznali najważniejsze informacje i ciekawostki związane z tym kontynentem. Wykonali portret głównego bohatera za pomocą farb plakatowych i gąbeczki. Ponadto pokolorowali flagę państwową, którą umieszczą w swoich albumach. Dzieci zmierzyły się również z czytaniem ze zrozumieniem, wyszukując samodzielnie wskazane wiadomości związane z blobfishem, a na koniec zrelaksowały się wykonując w parach masażyki. Zapraszamy do galerii.

        • Szóste zajęcia 

        • Kolejny raz w ramach innowacji podążyliśmy wspólnie z uczniami klasy 3a oraz 3b śladami najdziwniejszych zwierząt świata. Tym razem naszym przystankiem była Europa. Kontynent bliski naszym sercom, ponieważ znajduje się na jego obszarze Polska. Dowiedzieliśmy się , że jest to najstarszy kontynent na ziemi, który jest niezwykle różnorodny pod względem występujących na jego terytorium roślin i zwierząt. Poznaliśmy stolice państw europejskich i ich flagi. Dowiedzieliśmy się interesujących ciekawostek związanych np. z ich kulturą, kuchnią i obyczajami. Pracowaliśmy w grupach, korzystając także z mapy. Kolejnym bohaterem naszej podróży był owczarek bergamo, który wyróżnia się wśród innych psów futrem złożonym z przędzy, przypominającym dredy. Pomimo pokaźnych rozmiarów są to niezwykle spokojne i bardzo inteligentne psy, które sprawdzają się idealnie w różnych warunkach. Uczniowie bardzo dobrze odtworzyli jego wygląd na swoich pracach. Zapraszamy do galerii.

        • Siódme zajęcia 

        • Uczniowie klas III ponownie wyruszyli w podróż podążając śladami najdziwniejszych zwierząt świata, docierając do najzimniejszego kontynentu - Antarktydy. Dowiedzieli się czym jest "krwawy wodospad", dlaczego Antarktyda jest uważana za najzimniejszy i najsuchszy kontynent na świecie? Jakie gatunki zwierząt zamieszkują te tereny oraz dlaczego słońce nie porusza się po niebie każdego dnia? Bohaterką naszego spotkania była kałamarnica kolosalna zamieszkująca wody tego obszaru. Uczniowie zapoznali się z jej wyglądem oraz rozmiarami. Dowiedzieli się czym się żywi oraz jaką jest różnica między ośmiornicą a kałamarnicą? Na koniec wykonali pamiątkowe portrety do swoich albumów. Zapraszamy do galerii.

        • Ósme zajęcia 

        • Przygoda w ramach prowadzonej innowacji "Śladami najdziwniejszych zwierząt świata ” powoli dobiega końca. W ramach zajęć uczniowie kl.3a dotarli na ostatni kontynent -Afrykę. Poznali jej kulturę i mieszkańców, podziwiali różnorodną roślinność oraz dowiedzieli się jakie zwierzęta zamieszkują te tereny. Bohaterem naszego ostatniego spotkania był szyszkowiec mały. Jest on zwierzęciem mięsożernym, niewielkich rozmiarów. Posiada charakterystyczną pancerną skórę, która do złudzenia przypomina szyszkę i chroni go przed innymi drapieżnikami. Ciekawostką jest, że w sytuacji zagrożenia potrafi schować swój ogon do pyska, tak jakby chciał go połknąć, tworząc ze swojego ciała kulę. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe książki, w których uczniowie umieścili portrety wszystkich nietypowych zwierząt z różnych stron świata. Zapraszamy do galerii. 

          K. Ostrowska