• Uważność - nasza siła, wielka moc

• Innowacja realizowana w naszej szkole przy współpracy z Panią Katarzyną Gruszką (Uważna Edukacja) w klasach I-III. Spotkania poprowadzą panie Katarzyna Ostrowska, Anna Misztal i Katarzyna Małkowska przy współpracy z wychowawcami klas.

Zajęcia odbywać się będą w ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych od IX 2023r. do IV 2024r. . Będą podzielone na bloki tematyczne: Oddech mocy, Relaksacyjki, Świat zmysłów, Kraina kreatywności i Uważne ciało i umysł. Innowacja jest naszą odpowiedzią na pojawiające się coraz częściej trudności uczniów związane z koncentracją uwagi, skupieniem podczas wykonywanych zadań i brakiem umiejętności radzenia sobie ze stresem. Będziemy uczyć się relaksacji, panować nad emocjami, poznawać samych siebie, jak również rozwijać umiejętności kreatywnej zabawy i budowania pozytywnych relacji w grupie rówieśniczej.

• Pierwsze zajęcia

• Rozpoczęliśmy cykl zajęć z innowacji pedagogicznej " Uważność-nasza siła, wielka moc" od bloków tematycznych: Oddech mocy i Relaksacyjki. Uczniowie kl. III ćwiczyli techniki oddechowe i relaksacyjne z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych dla dzieci: "Uważność żabki" i "Test spaghetti". Dzieci mogły obserwować swoje ciało, kontrolować oddech, odprężając przy tym swoje mięśnie. Ponadto przygotowali pracę plastyczną przy dźwiękach muzyki wyciszającej, dając upust własnej wyobraźni. Zapraszamy do galerii.